sarcophagus 2nd.

bugünlerde çok yorulduğumdan rüyalarımı hiç hatırlayamıyorum, bu yüzden uykumda ara sıra kalkıp not alıyorum. bu sabah telefonumda sarcophagus adlı notu bulunca hemen günlüğümde geriye gidip ne olduğunu anlayamaya çalıştım çünkü çok tanıdık geldi, yakın zamanda kullanmış gibiydim.

öyleymiş. ve bu da o yazıdan bir kısım;

padre’ye “çok yoruldum sevmekten” diyorum. o da bana elindeki kutsal kitabı gösterip 36:10’u okuyor. (continue your love to those who know you, your righteousness to upright to your heart-sürekli göster seni tanıyanlara sevdiğini, yüreği temiz olanlara doğruluğunu) bu benim çocuk kalpli ünvanım gibi bana katolik kilisesinden verilen inancımı anlamdıran kutsal kitap sözü. ama ben hep tek başıma seviyorum dayanamıyorum artık diyorum.

“zamanı geldiğinde sen sevgiye gideceksin, sevgi de sana gelecek” diyor. emmanuel de “doğru olan bu devam et” diyor.

nesi ilginç? ilginç olan şu ki emanuel birkaç gün önce benimle konuştuğunda aklıma “zamanı gelince” mesajı gelmişti. ama aslında bu sözü emanuel değil padre söylemiş. emanuel gerçek konuşmasında dediği gibi “devam et” demiş! yani birkaç gün önce söylediği şeyi aslında rüyamda da söylemiş!

tam da onu astral hayatıma almak ve dünyadaki halinden tamamen kurtulmak üzereydim, ciddi ciddi kararımı vermiştim. emanuel aziz mi değil mi bilmiyorum ama aziz değilse, bu olay tesadüf olsa bile ben bunun etkisinden kolayca çıkabilecek biri değilim ne yazık ki. diğer bir yandan içimdeki bu dünyadaki varlığını yoketme isteğini de bastıramıyorum.

en iyisi hiç düşünmemek…

dün söz verdiğim gibi jubilee ile sinemaya gittik ve kola içtik. allahım inşallah annesine kola içtiğimizi söylemez, 6 yaşındaki bir çocuğa güvenmekle çok büyük hata etmiş olabilirim. bu olayın bana geri dönüşü çok ağır olur. ilk eşimle kavga ederim, sonra becca canıma okur ama en önemlisi ufaklıkları bir daha rüyamda görürüm.

jubilee çok komik, 1 yaşındaki kardeşini kıskanıyor. hangimiz daha güzeliz sence dedi, bence sen daha güzelsin, saçların var, lazarus hem kel hem de ağzından salyalar akıyor dedim. aslında lazarus çok daha tatlı. küçük şeyler her zaman daha tatlıdır ya lazarus da öyle. annesi kazıtıyor lazarus’un saçlarını, hollanda asıllı bebekler için gelenekler bu şekilde, ileride daha gür saçları olsun diye traş ediliyorlar 2 yaşına kadar. lazarus çok yavaş, ehli keyif bir bebek, aslında yürüyebiliyor ama sürünmeyi tercih ediyor hatta gerekmedikçe yerinden bile kalkmıyor. “laz” diyorum o yüzden ben ona. (lazy’nın kısaltması tembel demek) birazdan gidip gene onları alırım nursery’i de. lazarus’u mıncık mıncık edesim var.

bazen keşke bir bebeğim olsa diyorum, ama 10 yaşından sonra ona anne olmaya yeterli olamayacağımdan hiç düşünmüyorum bile. eşim de aynı şekilde. laboratuarda dahi olsa üreyemeyiz biz.

annemin en büyük hayali ise benim bir bebek sahibi olmam. nasıl olacağının bir önemi yok, olsun yeter ki. sen en güzel çocuğumsun senin bebeğin çok güzel olur diyor. düşmüyorum buna tabiki, hani olacak şey var olmayacak şey var. anne iki kardeşim daha var bari bu konuda beni sal diyorum.

zaten aynı bahane ile bana salon düğünü, kına, kız isteme gibi şeyleri de dayattı. eşimle evlenmeye karar verdiğimizde, güzel bir salonda imzalayalım yeter demiştik. vay ben dul mu evlendiriyorum da, vay seni ben cami avlusunda mı buldum da, vay ben mürüvettini göremeyecek miyim en güzel çocuğumun da. aslında ilk önce kabul ettiremedi sonra teyzemle bir oldular tekrar saldırdılar. en sonunda razı geldim, baktım gözleri doldu.

ne çektiğimi ben bilirim. benim gibi kızın salon düğünü oldu ya, topladı tüm arkadaşlarını akrabalarını halay çekti. kınayı hiç saymıyorum, bile. kına daha kötüydü hatta. off anne ya. 32 sene boyunca özenle biriktirdiğim değerleri 2 gecede harcattın bana.

ve sonra kız kardeşimden bunların hiç birini istemedi. resepsiyon verir gibi evlendi kardeşim. bari çocuğu da o yapsın o zaman dedim ama çocuğu olmuyor bir türlü. aslında hamile kalır kalmaz yanıma amerika’ya gelecekti çocuğunun amerikan olması için ama olmayınca olmuyor sanırım.

her çocuk aslında bir mucize.

sevgiler

çocuk kalpli.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.