first day.

örnek aldığım büyüklerimden birinin bir sözü vardı, “açılışı yaptık mı gerisi kolay, açılış her şeydir” derdi. o zamanlar onu anlamamıştım ama bugün işten eve geldiğimde onu hatırladım. başlamıştım, açılışı bugün yapmıştım ve artık gerisi kolaydı…

sadece işe bisikletle gittim ama bisikletle dönecek gücü bulamadım, bisikleti kilisede bıraktım, eşimden beni gelip almasını istedim. ama işe bisikletle gitmek gerçekten bu hayatta sahip olabileceğiniz en lüks şeylerden biri kesinlikle. yeni bir oyuncak çok şeyi değiştirir demiştim, bu oyuncağın bisiklet olması tesadüften fazlasıydı belki de.

bir kaç gündür assisi’deki padre arkadaşımdan gelen kitabı inceleme fırsatım olmamıştı. aslında huzurlu, mutlu bir günü beklemiştim kapağını açmak için. çünkü benim için gönderen kişi en büyük umutların habercisidir her zaman, her zaman avutur beni. aslında eski sevgilim ama ben padre halini artık daha çok seviyorum. (benim de ne hayatım olmuş böyle ya, assisi’deki padrelerden biri ile aşk yaşadım. bilmeyenler için assisi dünyadaki tüm fransisken kiliselerinin merkezidir ve kutsal bir yerdir)

becca düşündüğümün aksine canımı okumadı hatta bugünde onun çalışası yoktu, ikide bir gel oturalım biraz sohbet edelim diyip durdu. giderek ona alışıyorum ve düşünüyorum da bu benim için kötü bir şey değil. o da bir padre kadar kutsal olmasa da bunu sonuna kadar zorluyor. tabi oğlu ayinlerden sonra siyah cübbesine salyalarını akıtırken bu biraz imkansız görünüyor ama temizliyorum ben, ordaysam hemen imdadına yetişiyorum, hem kucağından ufaklığı alıyorum hem üstünü temizliyorum.

demek lazarus’un (ufaklığın) ayısından aldın dedi. evet dedim, geceleri onunla yatıyorum. tanıdığım hiçbir şeye benzemiyorsun dedi. ama bu söz benim için çok tanıdık dedim.

çok havalıyım bazen. tabi sadece 1-2 saniye geri kalan 24 saatlik zaman dilimi içerisinde gayet sürünüyorum, hehe.

çalışmaya başlayınca hayatı daha çok seviyorsunuz, yaptığınız şeyler daha çok anlam kazanıyor. eve gelmek anlam kazanıyor, saatler anlam kazanıyor, yattığınız yatak farklı görünüyor gözünüze, çalışmadığınız zaman her gün oynayabildiğiniz playstation ödül gibi geliyor.

şu an yarın playstation oynayabilmek için erkenden yatacağım. saat daha 8 bile olmadı aslında burada.  en çok da uyumak anlamlı bugün. mümkün olursa rüyamda dolaşacağım sabaha kadar.

hala oralarda ayık varsa okuyan herkese iyi geceler,

çocuk kalpli.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.