vamos.

kanada yolculuğu sonrası yine uzun uykulara dalıyorum. bedenim yorgunluktan kırıldığı için hiç sevimli şeyler görmüyorum rüyamda ama kalkamıyorum da yataktan. vücudum 4 günde yaptığımız 2500 km yolun hesabını soruyor adeta. beyzbol takımı ile şikago’ya aziz patrik günü kutlamalarına gitmek için erkenden dönmek istemiştim ama bu fikir çok kötü elimde patladı. keşke 1-2 gün daha kanada’da yatsaymış, yola böyle çıkmasaymışım. kafamı kaldıramıyorum yastıktan.

çok insan tepki gösterdi ışıkları görmek için gidip uyuduğumuz için. lakin çok basit bir şey değil, bunun için 365 günün en az 250’sinde bu ışıkları görüldüğü lapland’a, turistik turlarla giden ve görmeyi başaramayan insanlar var. görmek için bir çok kriter olduğu gibi uykuya karşı mücadele vermeye başladığınız an psikolojik olarak daha çok uykunuz gelir ve biz o gün inanılmaz yorgunduk uzun süre araba kullandığımız için. olmadı ama bunu olumsuz olarak yorumlamıyorum, ikinci denememiz için tecrübe oldu diye düşünüyorum. zaten 4-5 aydır bu işin içindeyiz, tüm terimleri ve yorumlamaları yeni yeni anlıyoruz. ayrıca bu işin en güzel yanı da kuzey ışıklarına olan merakım başladığından beri gökyüzünün yeni ilgi alanım olması oldu. şu an yattığım yerden sürekli uluğ beyin çalışmalarını okuyorum. böyle şeyler beni mutlu ediyor, zamanım dolu dolu geçince aşırı mutlu oluyorum.

yarın sabah biraz gücüm olursa oyun odasına iner lego movie 2 game’i indirip oynamaya ve walktrough yapmaya başlarım. lego dc’ye çok burun kıvırdım ama son oynadığım oyun (villains) çok mutlu etti beni. sanırım beklentilerinizi ne kadar düşük tutarsanız o kadar mutlu ediyor bazı şeyler. bunu da oynadıktan sonra noel hediyem nintendo switch’e mario odyssey alacağım. yolculuklarda keyifli oluyor gerçekten. kanada seyahati sırasında yanımda olmasaydı sıkıntıdan ölmüştüm sanırım.

pazartesi yeniden kiliseye dönüp çalışmaya başlayacağım. artık ilaçlarımı akşam 8’de alıp 9’da uykuya geçmeye karar verdim. belki böyle yaparsam gün içinde daha az gözlerim kapanır ve aktif olurum diye düşünüyorum.

tüm gücümle yeniden deneyeceğim!

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.