part of my world.

twitter’da yazdığım gibi her şey uzun zamandır (2 gündür felan) iyi gidiyordu ve bugün galatasaray maçı ile yine o sevmediğim ruh haline ulaştı. tabi bunda en çok instagram’dan aldığım ilginç mesajlardan birinin yine etkisi var. (şu instagram’ı kullanmamak için ne kadar direnmiştim halbuki) bu hayattaki ilk arkadaşım dediğim kişi yazmış, beni merak etmiş. eski kullanıcı adımla yazdığım günlüğü arada okuyordu bir süredir göremiyormuş o günlüğü. dedim evet artık yazmıyorum, sustum. bana twitter’dan gerçek kimliğimi paylaşmadığım için bozulanlar oluyor ama gördüğünüz üzere ben en yakınlarımla da paylaşmıyorum. bunun için iyi sebeplerim var çünkü emin olmamakla beraber son günlüğümü ruh sağlığını kaybeden ve toparlayamayan başka bir arkadaşım yüzünden kapadım. gece gündüz farklı vpn’ler kullanıp dini inancım üzerinden ölüm mesajları yolluyordu. gerçekten aklım çıkmıştı ilk başta böyle bir sürü ülkeden ölüm mesajı alıyor gibiydim çok sonradan dedim herhalde oydu. bu vpn nasıl bir şeyse ben hiç kullanmayı beceremedim ama benim dışımda herkes kullanıyor sanırım, istediğin ülkelerden girebiliyorsun galiba. neyse, bu kullanıcı adımın en güzel özelliği beni kimsenin gerçekten tanımayıp tanıyamayacak olması. yani boşuna bozulmayın.

annemle de biraz bozuştum, kıyameti kopardı senegal’e gideceğimi ve senegal’in afrika’da olduğunu duyunca. son 2 seyahatim sonrası epilepsi krizi geçirdiğim için bir süre seyahat etmemi istemiyordu, 1-2 hafta önce gidip amerika konsolosluğuna beni ziyaret edebilmek için vize bile aldı, dedi sen gelme ben gelecem. çıldırdı bugün duyunca. annem eskiden böyle şeyleri sıkıntı etmezdi hangi ülkede olduğumu bile bilmezdi lakin ne zaman 2015 yılında o büyük tedaviyi geçirdim, bizim için her şey değişti. annem çok nadir hayır der, ama hayır dediği kesin “hayır”dır. üstelerseniz sizi doğduğunuza pişman eder, konuşmanın devamında ölmek felan istersiniz. çok fena hayır dedi özetle.

tabi ben de gidip rebecca’ya annem izin vermedi diyemedim. rebecca 36 ben 34 yaşındayım. rebecca’nın 2 tane çocuğu var. ben hayatındaki 3. çocuk olmak istemiyorum, bunun için direndikçe daha da çok üzerime geliyor bir şeyler. bugün kendisi ve benim için aşı günü almış, afrika’ya gitmeden önce aşı olmamız gerekiyormuş. ben de ona bu aşı günü öncesi tedavimin henüz henüz yoluna girdiğini bu yüzden doktorumla bu seyahate dair bir görüşme yapmak istediğimi söyledim. bozuldu tabi. en sonunda gırtlayacak beni, hissediyorum. ya ne diyim annem izin vermiyor mu diyeyim. ya da annemi mi kırayım?

aynı zamanda yalan da değil, düzene girsin istiyorum hayatım, böyle 3. viteste dümdüz yolda gider gibi gitsin istiyorum ruh halim. ne 5. vitese çıkmak ne de 1. vitese düşmek istiyorum. böyle olursa 35. yaşım gerçekten benim için yolun yarısı olacak yoksa 40 göremeden ayrılacağım buralardan ve bunu gerçekten istemiyorum. afrika benim için çok iddialı. ben bununla başa çıkamam gerçekten.

annem de haklı. ben hayatım boyunca hiç epilepsi krizi geçiren birini görmedim ama annem beni gördü, hem de kardeşimin düğününde. aylar sonra konuştuğumuzda sen boşuna buna üzülme, sen kendine hastanede geldin babanla biz hala kendimize gelemedik demişti. epilepsi krizleri geçiren için çok büyük bir acı değil. hatırlamıyorsunuz, uyandığınızda çok yorgun oluyorsunuz, böyle 10 kişiden günlerce dayak yemiş gibi hissediyorsunuz. ama kriz sırasında yanınızda olanlar en az 2-3 dakika o halinizi görüyorlar. tek diyebildikleri “korkunçtu” oluyor. ben epilepsi hastası değilim ama yıllarca kullandığım ilaçların bazıları geri çekilirken bana bu acıyı yaşatıyor. (withdrawal) şu ana kadar 3 kere yaşadım, umarım bir daha yaşamam.

gerçekten şöyle stabil 1-2 ay geçireyim, kilisede bünyesindeki işime de geri dönmek istiyorum.

we will see.

çocuk kalpli.

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.