lunesta.

son 3 gündür gece gündüz uyuyorum. hasta olduğum için kimse karışmıyor da. tadını çıkarıyorum, tüm uyuyamadıklarımı uyuyorum resmen. huzurum da geri döndü, bu da gecelerime ve gittiğim diyarlara yansıdı.

gene de içimde bir miktar suçluluk duygusu var sanırım lunesta (imovane) kullandığım için. yeni yılda bırakacağıma söz vermiştim ama kötü bir ocak ayı geçirdim, fazlasıyla duygusal, histerik, uykusuz ve anksiyete krizleri içinde.  bu arada lunesta’yı tek başına kullanmıyorum, epilepsi krizi geçirmeyeyim diye düşük dozda lamictal ve depresyona yardımcı olsun diye cipram ile kullanıyorum. 3’ü de farklı ilaçlar olsa da etki mekanizmaları aynı, ilk günler dibe çekiyorlar sonra dipten hızlıca yukarı çıkarıyorlar. uzun yıllardır bu tür ilaçlar kullandığım için ilk 10 günün geçmesini sabırla bekliyorum zaten. aynısı oldu. 10’cu gününde şu an hepsinin olumlu etkisini görüyorum.

eşimin ailesi dönünce kesin sorun çıkaracak diye düşündüm çünkü annesiyle yaşarken bana lunesta’yı o veriyordu. dün o stresten de kurtuldum. eşim bana güvenin her gün elimle veriyorum ve her akşam sayıyorum kaç tane kaldığını dedi. konuyu bile açtırmadı, kükredi direk. (tabi bana da kükredi bu kadar emeğimin üzerine herhangi bir abuse olursa veya 1 bira bile içtiğini görürsem kafanda kırarım onu diyerek)

ya bu adam beni gerçekten çok seviyor. çok seviyor hemde.

aynı akşam lego filmine gittik, gülmekten canımız çıktı. normalde de komikti bir de yanımızdaki kadının “şunlara bak eşşek kadar olmuşlar ama fındık kadar beyinleri yok” bakışları yüzünden kendimizi tutmamız daha da zorlaştı. komik olmayan sahnelerde bile bir öncekilere gülüyorduk.

galatasaray da yendi. pamuk gibiyim şu an. en iyisi bu huzurla akşam yemeğine kadar 1-2 saat daha uyuyayım.

ohhhh buuu!!!

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.