excelsior!

hayatımız zor anlarımızda aklımıza ve kalbimize girenlerin değil, en mutlu olduğumuz anlarda bile ilgimizi çekebilen kişilerin bütünüdür. kaybettiklerimi tekrar kazanmanın yanında 2018 tam olarak bunu hatırlattı bana. bu yılın hayatımda emeği büyük, bana kattıkları, beni içinden çekip aldıkları büyük…

birkaç ufak tefek hastane macerası dışında çok mutlu bir yıldı. cuma günü plastik green card’ım ulaştı. aynı gün ben uyurken beni kelepçeleyip hastaneye götüren polis nasıl olduğuma bakmaya gelmiş. daha önce uğrayacağını söylemişti ama biz hiç gelmemesini ümit etmiştik sanırım. eşim uykumun çok kıymetli olduğunu ben uyurken beni asla uyandırmadığını, canı istiyorsa akşam green card kutlamasına gelebileceğini söylemiş. kibarca kovmuş yani. üzüldüm duyunca. bana kötü davranmamıştı o akşam. bir yanının beni koruduğunu hissedebiliyordum. tuhaf şeylerdi o akşam yaşadığım hisler.

bugün çok geç uyandım kilise için. ama yine de rebecca’yı üzmemek için atar topar yetiştim. o ayini yönetirken ben çocukları ile oynadım. ona değer verdiğimi bilsin istiyorum sanırım ve bu çok güzel bir şey benim için.

yeni yıla yeni bir ülkede, yeni evim, yeni uyku odam, yeni oyuncaklarım ile giriyorum. şu an sahip olduğumdan fazlasını isteyebileceğimden emin değilim. sanırım bu kadarım, bunu da çok seviyorum.

mutlu yıllar.

ps: iletilerimin altına bırakılan yorumları genelde yayınlamıyor bana ulaşmak isteyenlere o vasıta ile dönmeyi tercih etmiyorum. fanatik bir taraftar twitter’da galatasaraylı olduğumu öğrenince gelip iletileri okuyup kafasına göre hakaret edebiliyor sonra çok hoş bir görüntü oluşmuyor ama twitter dm’den ulaşırsanız vaktim olduğunca cevaplarım. sadece gerçek hayatta tanıdığım kimsenin bu bloğu bilmemesinden ve bilmesini istemediğimden gerçek kimliğimi paylaşmam mümkün olmayacak. ama burada facebook veya instagram hesaplarımdan daha samimi olduğuma yemin edebilirim.

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.