keddi.

tüm gün boyunca aklımdan benjamin button’un kitabından bir söz geçti. her şeyi hala hatırlayabiliyorken yazmak istiyorum. aslında başka bir kullanıcı adı ile daha çok yazıyordum ama enterasan bir iş gelince başıma hevesim kırıldı gerçekten, yani ünlü biri değilim ama ifşa olmazsam daha mutlu bir hayat yaşayabilirim. yaşayabilmek derken yani her şey yolunda giderken mutlaka başımıza çok kötü bir şey gelir diye düşünürsünüz, benim de böyle gidiyordu ama ölmeyi pek beklemiyordum sanırım. genelde çok rüya görüyorum, oturup da hiçbirininin anlamı ne diye düşünemeyecek kadar. geleceği bazen görebiliyorum ama gerçekleşmediği sürece olmasına ihtimal dahi veremiyorum. geceler zor geçiyor. bu yaz iki kere rüyamda bir günde benim dışımda herkesin çok üzgün olduğunu ama benim sadece gitmek istediğimi tuhaf bir bencilliğin beni yaşadığım her şeyden bir anda çekişini gördüm. aynı rüyayı farklı şeylerle 2 kere gördüm. kabustur dedim çünkü birinde kız kardeşimin üzerinde gelinlik var. kız kardeşininizin düğününde sizi ne üzebilir. nerden baksan saçma, kendin yıllarca kız kardeşinin evlendiği günün hayalini kurmuşsun o mutlu eşi mutlu. törelerimiz tuhaf ailelerimiz de yok ki, küçük göçmen aileleriz, eski sevgili nikahına çağır sevgilim demiyor gerçek hayatta, senden tamamen ümidi kesiyor. evlilik saygısı olan bir kurum. kutsallığını yitirdiği fikrine inanmıyorum. kabus bu yani.

şikago istanbul uçuşu gece saatine denk geldiği için mis gibi uyuduğunuz bir yolculuk, yorulmuşuzdur mutlaka ama öyle ekstrem çok yorgunuz öldük bittik diye bir durum yok. ama saat farkı gene de vurdu ilk gün tabi. düğünle ilgili hatırladığım son şey kardeşim ilk dansını yapıyor ben de heyecandan kaptırmışım kendimi videolarını çekiyorum, insanlar gerizekalı mı bu demiş bile olabilir. dansa çok yakınım çünkü. son hatırladığım şey bunlar. gerisi uzun bir bilinç kaybı, hafıza kaybı, panik, korku, utanç. başıma daha önce de kötü şeyler gelmişti ama bunu nasıl aşarız bilemiyorum. düğün iptal oldu resmen.

daha önce de italya’da bir koşu sırasında aynı şekilde düşmüştüm. sıcak çarpması dediler ama tuhaftı çünkü göz bebeklerinin aşırı derecede büyümesi gibi bulgular vardı. çok üzerinde durmadık beyin tomografisi temiz çıktı. 1-2 hafta psikolojik ve fizyolojik olarak zorlandım. nedenini hala bilmiyoruz ne hakkında konuştuğumuzu da bilmiyoruz, belki de hiçbir şey yok şu an korku sadece kötü bir tesadüf. ama nedensiz bir bilinç kaybı ve uzun süre geri dönememe eşini, anneni, babanı hatırlamama ve o tuhaf bencillik. sadece gitmeliyim, zaman doldu iyiydi veya kötüydü, anlamı yok düşüncesi.

eşim ailem destek veriyorlar ama gayet dağılmış durumdalar, herkes bir dahaki düştüğünde kimi hatırlamayacaksın korkusu yaşıyor, kardeşim benim yüzümden rezil oldu, düğünü de mahvoldu. annemin en çok emek harcadığı çocuğuyum, çok üzülecek. bir yandan da bir an önce ölmek de güzel geliyor, hafızaların silindiğinde hayatta olan o zavallı varlılığının bir anlamı olmayacak, kral kapatış fikri de güzel.

ya da bunların şu an bayılmanın vermiş olduğu 1-2 ay sonra hatırlanmayacak bir anksiyete olması, fiziksel olarak gücüm yerine geldi ama psikolojik olarak rahat hissedemiyorum belki.

özetle kız kardeşinin düğününde bilinç kaybı yaşamak beni ve ailemi çok sarstı. yarın evlilik yıldönümümüz ve tesadüf amerika’ya gidiyoruz. iyi günde kötü günde dedik, hemen vazgeçmeyelim. beyin tomografilerine tekrar bakılsın. biraz sakinleşelim. panik içindeyiz, şuursuz bir tatil yaptık yaptığımız hiçbir şey bizi mutlu etmedi.ama keşke “zaman doldu iyiydi veya kötüydü anlamı yok” düşüncesini kafamdan atabilsem. şu an yapamıyorum.

kötüydü kedi. kötüydü. keddi.

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.