idea.

içindeyken farkına varamıyoruz yaşadığımız hiçbir anın. sonra anlaşılıyor sanki her şey, zamanla daha anlamlı hale geliyor ya da en mutsuz olduğunuzu düşündüğünüz an bile eğer üzerinden yeter kadar zaman geçerse tuhaf bir büyü bırakabiliyor.

böyle olunca dışarıdan bakmak istediğim bir şeyin daha olduğunu farkettim. biraz dışarı çıkarsam belkide her şeyi görebilirim diye düşündüm. hiçbir şekilde kötü anlamda değil, belki de o uzaklaştığım şeye çok daha büyük bir sevgi ile dönerim, bundan da korkmuyorum ama arkada bırakma zamanı da gelmiş olabilir ve bunu bilmiyorsam benim için adil değil diye düşünüyorum. çok basit bir düşünce. daha önce geride bırakma adına attığım adımlardan biraz farklı çünkü iyi veya kötü tamamen doğruya ulaşmayı arzulayan bir yapısı var. umarım zamanla daha da anlam bulur içimde. tüm bilinen yanlarının dışında aslında zaman kendimize yaptığımız bir yolculuktur bir inanca göre. belki bu yolda kendimi bulurum.

şuanki ruh halimi tam böyle kendimi felsefik yaklaşımlar üzerinden anlatmaya çalışırken ayağımı bir kase yoğurdun içine soktum. her gece yatmadan bir kase yoğurt yiyorum, bu akşam yatağıma koyduğumu unutmuşum, bastım birden. ayağıma bulaşan yoğurdu temizlemek için alt kata sekerek indiğimde sakar şakirliğimde ispatlanmış oldu eşimin ailesinin gözünde. herkes hayretler içinde nasıl yoğurda basabildin diye. neyse gitti canım hediyelik yoğurt.

yarın vermont’taki son günümüz ama kesinlikle bir yolunu bulup sonbaharda buraya 1 günlüğüne de olsa yeniden gelmeliyiz. burayı gerçekten sevdim.

çocuk kalpli.

greensboro, vermont.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.